FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2022-10-30 XXXI Niedziela Zwykła

 1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
- we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych,
- we środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,
- w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

2. W poniedziałek, 31.10 dalszy ciąg spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Do sakramentu pokuty można przystąpić w kościele parafialnym od godz. 17.00. 

2. We wtorek w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 14.30 w kaplicy na naszym cmentarzu będą Nieszpory z kazaniem, a po nich procesja po cmentarzu z różańcem za zmarłych. Ofiary składane w tym dniu do puszek przy wejściu na cmentarz przeznaczone będą tradycyjnie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym przygotowuje się do kapłaństwa dwóch alumnów z naszej parafii.

3. W środę będziemy przeżywali Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 6.00, 8.00, 16.00, 18.00, w Jamnicy o godz. 17.00.

4. W pierwszych dniach listopada mamy możliwość zyskiwania odpustów zupełnych, codziennie tylko jeden odpust, które możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

- Od południa 1 listopada do północy 2 listopada uzyskamy odpust za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu.
- Codziennie od 1 do 8 listopada uzyskamy odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych i spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu.
Do zwyczajnych warunków zyskania odpustu należą: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, Komunia święta oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

5. Od czwartku (3 listopada) będziemy polecać modlitwie Kościoła naszych zmarłych podczas różańca z wypominkami. Wypominki z różańcem będziemy celebrować w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30; w Jamnicy w środy o godz. 17.00 a w niedziele przed Mszą świętą.

6. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta: w kaplicy w Jamnicy w środę od godz. 16.00 do 17.00; w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek podczas Mszy świętych porannych oraz od godz. 16.30 do zakończenia Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.30. Składka w pierwszy piątek przeznaczona jest na cele misyjne.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. We wtorek i środę kancelaria będzie nieczynna z powodu uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych. Także kancelaria dla narzeczonych będzie zamknięta z uwagi na spowiedź świętą przed pierwszym piątkiem miesiąca.

8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8.30.

9. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebów:

za śp. Stanisławę Mirek - od 03.11. (31 Mszy) odprawi w Kaliszu ks. prof. Dariusz Kwiatkowski;
za śp. Janinę Wójs - od. 06.11. (11 Mszy) odprawi w Tarnowie ks. Marek Usarz.

10. Na prośbę Zarządu Osiedla Zawada informujemy o dyżurach członków zarządu w każda pierwszą środę miesiąca, od godz. 17.00 do 18, w budynku szkoły podstawowej nr 16.

11. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do parafialnej rady duszpasterskiej. Oddano 274 ważne głosy. Z przedstawionych kandydatów do rady wybrano następujące osoby: Bodziony Andrzej, Dobosz Kinga, Frączek Janina, Jaworecka Anna, Pancerz Andrzej, Rolka Marian i Sikorski Jacek. Zapraszamy wybrane osoby na pierwsze spotkanie rady w najbliższą sobotę na plebanię na godz. 19.00. Pełny skład parafialnej rady duszpasterskiej, powiększony o członków wchodzących do rady z urzędu i z nominacji ks. proboszcza – zgodnie ze statutami rady duszpasterskiej – zostanie podany w przyszłym tygodniu.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Smoroń. Jego pogrzeb będzie w czwartek o godz. 14.30. 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl