FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-09-29 XXVI Niedziela Zwykła

1. Uczestnicząc w niedzielnej Eucharystii wyrażamy pragnienie szczęścia wiecznego. Pamiętajmy, że od Boga otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy, aby dojść do obiecanego nam nieba. Pomagają nam w tym wsłuchiwanie się w słowo Boże, korzystanie z sakramentów świętych, modlitwa oraz codzienne kierowanie się miłością i dobrocią.
 
2. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:
       PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Hieronima,
       WTOREK – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
       ŚRODA – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
       PIĄTEK – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
       SOBOTA – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 
3. Z przykrością informujemy, że zmarł ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż związany z naszą parafią (sprawował Msze święte w naszym kościele, posługiwał w konfesjonale, wiele razy głosił homilie i kazania oraz był współautorem rozważań na nabożeństwa majowe i różańcowe, wydawanych przez naszą parafię).  W ostatnich latach był wykładowcą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w związku z czym Msza święta pożegnalna będzie w archikatedrze w Katowicach w poniedziałek (30 września) o godz. 12.00. Wprowadzenie ciała śp. ks. Alojzego do kościoła parafialnego w Żeleźnikowej będzie w poniedziałek (30 września) o godz. 18.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Żeleźnikowej we wtorek (1 października) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.
 
4. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczniemy we wtorek. W kościele parafialnym będą w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 15.15. W pierwszy piątek różaniec będzie w ramach nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej wieczornej. Nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Jamnicy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy Świętej.
 
5. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze święte w piątek: w kościele parafialnym o godz. 6.00, 6.30 i 18.00; w Jamnicy o godz. 6.45; w Domach Pomocy Społecznej o godz. 15.30. Spowiedź w Jamnicy w środę o godz. 16.30, w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek od godz. 6.00 oraz od godz. 16.30 do nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.
 
6. Wizyta u chorych z posługą sakramentalną w Jamnicy i Zawadzie w sobotę od godz. 8.00.
 
7. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jamnicy zaprasza na piknik „Zdrowie jest najważniejsze” w sobotę (5 października) o godz. 13.30. Piknik rozpocznie się modlitwą różańcową, a w programie między innymi program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, kiermasz owoców, warzyw, ciast i przetworów oraz inne atrakcje.
 
8. W przyszłą niedzielę w Cieniawie odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu.
 
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we środę w godz. 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych w czwartek nieczynna z racji spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 
10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl