FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-09-22 XXV Niedziela Zwykła

1. Z pieniędzmi zetknęliśmy się wszyscy więc dobrze wiemy, że mają one swoją siłę przyciągania. Pytanie: jak je traktujemy? Pan Bóg powierzył nam różne dobra tego świata i pragnie żebyśmy w dużych i małych sprawach obchodzili się z nimi właściwie. Kiedyś będziemy musieli przed Bogiem zdać rachunek ze swojego życia z tym z naszego stosunku do rzeczy materialnych i sposobu ich używania.
 
2. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:
       PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny,
       PIĄTEK – wspomnienie św. Wincentego à Paulo,
       SOBOTA – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 
3. Dziękujemy wszystkim uczestnikom odpustu ku czci Patronki naszej parafii za dar wspólnej modlitwy. Prosimy również o przyjęcie słów wdzięczności osoby, które zadbały o estetykę naszego kościoła i jego otoczenia oraz włączyły się w przygotowanie oprawy liturgii uroczystości odpustowej.
 
4. Dziś w naszym kościele o godz. 14.00 Msza Święta na zakończenie sezonu dla sądeckich motocyklistów.
 
5. W piątek (27 września) zapraszamy na spotkanie formacyjne na godz. 18.00 dzieci z klas III Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców.
 
6. W przyszła niedzielę (29 września) w naszej diecezji będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i środę w godz. 16.30 do 17.30 oraz w piątek w godz. 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
8. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego Gość Niedzielny.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl