FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-06-16 Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy zyskali, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości. Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości jedynego Boga w Trzech Osobach. Każdyz nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie przeżywał:

     PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego,

     CZWARTEK – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

     PIĄTEK – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę (19 czerwca) dla Szkoły w Zawadzie o godz. 10.00, a dla Szkoły w Jamnicy godz. 8.00. Zapraszamy Pracowników Szkół, Uczniów i ich Rodziców.

4. W Uroczystość Bożego Ciała procesja do czterech ołtarzy (ul. Nawojowską w stronę skrzyżowania przed „Biedronką” i z powrotem). Msze Święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz.: 6.30, 9.00, 16.00, w DPS-ach o godz. 12.15, a w Jamnicy o godz. 8.00. Prosimy o przygotowanie na procesję czterech ołtarzy. Zapraszamy na procesję wszystkich Parafian, a szczególnie: scholę, zespół muzyczny, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne w strojach i młodzież bierzmowaną z krzyżami. Uczestnictwo w procesji Eucharystycznej niech będzie naszym świadectwem wiary. Dar serca w tym dniu przeznaczony jest na hospicja i inne cele charytatywne.

5. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

6. Dziś odpust ku czci Najświętszej Trójcy w parafii św. Rocha w Nowym Sączu, a za tydzień ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie i ku czci Św. Jana Chrzciciela w Porębie Małej.

7. Dziś w parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu odbędzie się Festyn Parafialny, który rozpocznie się o godz. 15.00.

8. VI Koncert uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa” rozpocznie się 23.06.2019r. na palcu przy kościele Świętego Ducha w Nowym Sączu o godz. 18.30.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.30 - 17.30 oraz piątek w godz. 8.00 - 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w środęw godz. 18.00 – 20.00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl