FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-06-23 XII Niedziela Zwykła

1. Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Potrzeba naszej świadomej decyzji wierności Bogu. Odpowiedzmy więc Jezusowi, kim On dla nas jest.

2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny...". Będzie to ekspiacja za pojawiające się w ostatnim czasie świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

3. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie przeżywał:

       PONIEDZIAŁEK – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

       PIĄTEK – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

       SOBOTA – uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów.

4. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, a dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00. W czwartek procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, gdyż będziemy adorować Pana Jezusa w czasie procesji eucharystycznej.

5. W piątek ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W piątek na godz. 19.30 zapraszają na wspólną modlitwę małżeństwa naszej parafii.

7. Dziś odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie oraz ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - Porębie Małej, w piątek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, u OO. Jezuitów, a za tydzień ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.30 - 17.30 oraz piątek w godz. 8.00 - 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w środę w godz. 19.00 – 20.00.

9. Dziękujemy dzieciom, które w maju przyjęły I Komunię Świętą oraz ich Rodzicom za dar do naszego kościoła. Jest to najnowsze wydanie X tomów czytań mszalnych na cały rok kościelny oraz szata liturgiczna - kapa - do celebracji różnych nabożeństw.

10. W najbliższą niedzielę (tj. 30 czerwca) będzie odprawiona Msza św. na Górach Jamnickich o godz. 15.00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stefan Ziółko. Dobry Jezu…

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl