2019-04-14 Niedziela Palmowa

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Cały okres Wielkiego Postu jest przygotowaniem do celebracji Triduum Paschalnego. W tych dniach podążajmy za naszym Panem i towarzyszmy Mu w Jego męce i chwale. Obyśmy nigdy nie wzgardzili miłością Jezusa, która wyraziła się przez Krzyż - znak pojednania i zbawienia.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Z racji spowiedzi przedświątecznej w parafiach nie będzie Mszy Świętej w Jamnicy w środę.

4. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego rozpocznie się Mszą Świętą w Wielki Czwartek o godz. 18.00; Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, a Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30 i po niej Msza Święta. Po tej uroczystej liturgii w naszych domach spożyjemy z pokarmów pobłogosławionych na stół wielkanocny w Wielką Sobotę, wielkanocne śniadanie, które jest wyrazem świątecznej radości. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 8.00 w kościele parafialnym i w kaplicy w Jamnicy - w Jamnicy będzie o godz. 9.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego. Program Triduum Paschalnego znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

5. Komunia Święta dla osób, które nie mogą wziąć udziału w wieczornej liturgii - w czwartek, piątek i sobotę o godz. 6.15.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta) i abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Jeżeli będzie bezdeszczowa pogoda, to w Wielki Piątek o godz. 10.00 rozpoczniemy rowerową Drogę Krzyżową. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

8. Prosimy o przybranie krzyży przydrożnych i krzyża misyjnego.

9. Ofiary składane przy adoracji krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

10. Ks. Proboszcz dziękuje za dar serca przeznaczony na kwiaty do Grobu Pańskiego, na nowy paschał i wystrój kościoła w ciągu roku Różom Różańcowym: P. Jolanty Zaręba (300 zł), P. Henryka Czerneckiego (200 zł) i anonimowo (300 zł i 100 zł).

11. W sali obok zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji to nasza jałmużna wielkopostna przeznaczona na pomoc ludziom chorym.

12. Z racji wyjazdu na spowiedź do innych parafii i Triduum Paschalnego kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.