FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-04-21 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przeżywamy Wielkanoc, tajemnicę pustego Chrystusowego Grobu. W duchu tej wielkiej radosnej, chrześcijańskiej prawdy składamy wszystkim Uczestnikom tej Eucharystii, wszystkim Parafianom, szczególnie osobom chorym i samotnym oraz przybyłym do nas Gościom życzenia błogosławionych Świąt, pełnych wewnętrznego pokoju, radości, zdrowia oraz międzyludzkiej życzliwości i przyjaźni.

 
2. Serdecznie dziękujemy za postawę wiary i rozmodlenia w czasie Triduum Paschalnego, za adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy przygotowali dekorację wielkopostną i wielkanocną naszego kościoła, liturgię Wielkiego Tygodnia oraz do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, abyśmy te święte dni przeżyli jak najgłębiej i po chrześcijańsku.
 
3. Jutro Msze Święte wg porządku niedzielnego. Jutrzejsza składka przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 
4. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
5. Za tydzień przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego - Patronalne święto Caritas. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej, a godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
6. 24 i 26 kwietnia 2019 r. (tj. środa i piątek) na godz. 19:00 zapraszamy dzieci klas III Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady oraz rodziców na spotkania organizacyjne przed przystąpieniem do sakramentów Spowiedzi i Komunii świętej.
 
7. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 16.30 do godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00. Dla narzeczonych w czwartek od godz. 17.00 do godz. 19.00.
 
8. Kapelan szpitala ks. Józef Wojnicki informuje, że Msza święta dla osób niewidomych i słabo widzących oraz wielkanocne spotkanie odbędzie się dnia 27 kwietnia (tj. sobota) o godz. 14.00 w kościele na Starym Cmentarzu, natomiast Msza święta w intencji zmarłych Podopiecznych Sądeckiego Hospicjum będzie odprawiona dnia 28 kwietnia (tj. niedziela) o godz. 15.00 w kościele na Starym Cmentarzu.
 
9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Cieślak, której pogrzeb odbędzie się jutro - o godz. 14.00 Różaniec, a o godz. 14.30 Msza Święta pogrzebowa. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl