FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-11-18 XXXIII Niedziela Zwykła

1. W centrum biblijnego opisu końca świata stoi Chrystus. Wpisany przez swoje wcielenie w dzieje świata, będzie Chrystus także tym, który te dzieje zakończy. Drugie przyjście Chrystusa, jakie będzie mieć miejsce w dniu ostatecznym będzie czasem wielkich i rozstrzygających pytań. Co zrobiłeś z moją przelaną za Ciebie Krwią? Co zrobiłeś z moim Słowem? Co zrobiłeś z twoim bratem – człowiekiem, ze światem, który powierzyłem twojej trosce?

 
2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       WTOREK – Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
       ŚRODA – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
       CZWARTEK – Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej
       SOBOTA – ŚW. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników.
 
3. Jeszcze dziś można obejrzeć pięć wystaw przygotowanych z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystawy są eksponowane przy ołtarzu św. Ojca Pio oraz w sali przy zakrystii.
 
4. Wszystkim uczestnikom koncertu „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” w wykonaniu Pana Macieja Miecznikowskiego, który odbył się w ostatni wtorek w naszym kościele, dziękujemy za stworzenie klimatu radości z odzyskanej niepodległości i uczczenia pamięci tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Fotorelacje z wystaw oraz koncertu można obejrzeć na stronie internetowej Diecezji tarnowskiej oraz na stronie naszej parafii. 
 
5. W piątek 23.11.2018r. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. z klas III Szkoły Podstawowej z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18:00.
 
6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostaną przyjęci kandydaci na ministrantów, natomiast od godz. 15.00 do 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:30 do godz. 17:15 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00.
 
8. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego: Gość Niedzielny.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl