FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-11-11 XXXII Niedziela Zwykła

1. Opowieść o ubogiej wdowie, wrzucającej do skarbony ostatnie grosze, stanowi pewnego rodzaju pociechę, że świat nie składa się z samych obłudników, chciwców i poszukiwaczy wysokich stołków i pierwszych miejsc na ucztach. Są jeszcze wśród nas ludzie prości, skromni, z gruntu uczciwi, bezinteresowni, usuwający się w cień, bezgranicznie ufający Bogu. I na nich się buduje. Bo Oni są uczciwi wobec Boga, wobec drugiego człowieka i wobec siebie samego.

 
2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Jozafata, biskupa i męczennika,
       WTOREK – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników
       SOBOTA – Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
 
3. Wypominki listopadowe w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17:30, a w niedzielę  o godz. 15:30. W Jamnicy w środę o godz. 17:00, a w niedzielę przed Mszą św.
 
4. Zapraszamy do obejrzenia wystaw przygotowanych z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wystawy: „Wojsko Tadeusza Kościuszki”, „Portret Józefa Piłsudskiego”, „Obozy”, „Legiony Polskie” i „Papierowa wojna – plakat w starciu propagandowym 1920 roku” prezentowane są w sali obok zakrystii i przy ołtarzu św. Ojca Pio. Ksiądz Proboszcz dziękuje ks. Krzysztofowi i ks. Sławomirowi za zorganizowanie wystawi przygotowanie ich ekspozycji.
 
5. Ks. Proboszcz dziękuje Zespołowi Młodzieżowemu naszej parafii za przygotowanie apelu i modlitwę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Młodzieżowy z okazji tej rocznicy nagrał płytę z pieśniami patriotycznymi „Nie zginęła i nie zginie”, którą będzie można nabyć po każdej Mszy św. Dar serca złożony przy tej okazji  przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 
6. 13 listopada 2018r. (tj. wtorek) zapraszamy na koncert p. Macieja Miecznikowskiego (piosenkarza, muzyka, prezentera telewizyjnego) pt. „WYŚPIEWAĆ 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”, który rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18:00. Z tej racji Msza św. wieczorna w tym dniu rozpocznie się o godz. 17:15. W programie koncertu : Najpiękniejsze polskie piosenki historyczne, przeboje z filmów „Pan Wołodyjowski” i „Prawo i pięść”, stare hymny i pieśni religijne. Pan Maciej podczas koncertu zaprasza do wspólnego śpiewania niektórych utworów. Szczegóły na afiszach.
 
7. W środę 14 listopada 2018r. spotkanie grupy Bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 19:00 u Sióstr. 
 
8. W piątek 16 listopada 2018r. zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum z Zawady oraz klas VIII Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące na przyjecie sakramentu Bierzmowania, które rozpocznie się o godz. 18:00.
 
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:30 do godz. 17:15 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00.
 
10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl