84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 Łącki Bank Spółdzielczy
Liturgia na dzisiaj
2016-12-26 poniedziałek
Rozesłanie kolędników misyjnych
Na Mszy św. o godzinie 11:00 miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych.
2016-12-25 Boże Narodzenie
Chodźmy i my do Betlejem. Poszukajmy swojej drogi do Dzieciątka Jezus. Dróg do Betlejemn jest naprawdę wiele. Czy przez głęboką modlitwę, czy czytanie Pisma świętego, czy przez częstą Eucharystię, czy rozmowy z wierzącymi ludźmi. Zacznijmy tam iść. Bo wszystko zależy od bliskości z Bogiem.
Z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi!
Duszpasterze i redakcja
2016-12-25 niedziela
Gazetka parafialna Stabat Mater nr 8
Ukazał się ósmy numer naszej parafialnej gazetki "Stabat Mater".
Przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 ukazała się płyta naszego Zespołu Młodzieżowego z kolędami, zatytułowana: „Cicha noc, święta noc”. Nagrano ją z myślą o chorej na raka Paulinie.
Dnia 26 listopada rozpoczęliśmy okres Adwentu 2016.
Roraty w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy!
Jest to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i czas, w którym nasza uwaga skierowuje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu wieków. Nasze życie przypomina pole minowe, przez które jeśli chcesz przejść, musisz mieć przewodnika lub plan rozmieszczenia pułapki. Przewodnika już masz, jest nim Jezus. Potrzeba tylko planu – zdobędziesz go modląc się i czuwając, czyli słuchając własnego sumienia.
Adwent jest okazją do określenia swego położenia w życiu. Nie zmarnuj jej!!!
Jak co roku z inicjatywy Rady Osiedlowej, ZSPG Nr 2 i Parafii pw. MB Bolesnej zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla Wszystkich Seniorów z naszej parafii. Odbyło się ono w IV Niedzielę Adwentu, dnia 18.12.2016 o godz. 15:00.
Kilka dalszych zdjęć z jasełek, które zostały przedstawione uczestnikom spotkania, można zobaczyć w naszej galerii.
2016-12-17 sobota
Spowiedź adwentowa
Spowiedź adwentowa w naszej parafii w odbędzie się w sobotę 17.12.2016 w godzinach:
14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00
2016-11-24 czwartek
Recital fortepianowy Aleksandry Świgut
W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbył się koncert naszej parafianki, Oli Świgut. Ola jest absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie doktorantką AM w Gdańsku. Zdobyła laury wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Resume pianistki i zdjęcia z koncertu można zobaczyć na stronie internetowej Sokoła.
24 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych nr 2 w Nowym Sączu odbył się Konkurs Poezji Religijnej „Pierścień Św. Kingi”. Grupa 35 uczniów prezentowała przeróżne teksty o tematyce sakralnej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV- VI. Oto lista laureatów.
Klasy IV-VI:
I miejsce - Szymon Sorota klasa VI a II miejsce - Anna Tokarz IV c III miejsce – Łukasz Gadzina klasa IV c
Klasy I-III:
I miejsce - Julia Gumulak klasa III c II miejsce – Aleksandra Budzyn klasa II c III miejsce – Małgosia Górecka klasa II b
Organizacją konkursu zajęli się: siostra Alicja Pakuła i ksiądz Krzysztof Szczygieł, a o oprawę muzyczną zadbała siostra Terezjana.