2023-02-12 VI Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:

- we wtorek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

2. W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Nabożeństwo to nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin i jest wynagrodzeniem za grzechy oraz wprowadzeniem do Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 15.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, następnie prywatna adoracja w ciszy do godz. 18.00. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

3. W Środę Popielcową – 22 lutego rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zaproszony został kaznodzieja z Kalisza – ks. prof. Dariusz Kwiatkowski – wykładowca liturgiki na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Serdecznie prosimy wszystkich od dzisiaj o codzienną modlitwę w intencji tych ćwiczeń duchowych, by Pan Bóg pozwolił je przeżyć gorliwie i by przyniosły obfite owoce w życiu naszych rodzin i nas samych. O programie rekolekcji poinformujemy w przyszłym tygodniu.

4. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za dar otwartego serca.

5. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu otwarta we wtorek i w środę od godz. 16.00 do 17.00 i w piątek rano od godz. 8.00 do godz. 9.00.

6. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

7. Uczniów z klas III szkół podstawowych z Jamnicy i  Zawady, przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie formacyjne w środę 15 lutego na godz. 18.00.

8. Także w środę 15 lutego na sali na plebanii, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie grupy bł. Edmunda Bojanowskiego.

9. Od środy do niedzieli gościmy w naszej parafii ikonę św. Józefa w ramach ogólnopolskiej peregrynacji ikony św. Józefa organizowanej przez Rycerzy Kolumba. W czasie tej peregrynacji w sposób szczególny obejmowaliśmy naszą modlitwą domy samotnych matek w całej Polsce i wszystkie kobiety, które decydują się pomimo trudności urodzić dziecko i samotnie je wychować. Do skarbony znajdującej się na ścianie w przedsionku kościoła można dziś złożyć ofiarę wspierającą funkcjonowanie tych domów.

10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

11. Poza parafią będą celebrowane następujące Msze święte zamówione podczas pogrzebów:

za śp. Jana Pasonia – od 18.02. (31 Mszy) – odprawi w Warszawie ks. Tomasz Ślesik.

12. Klub Seniora w Nowym Sączu-Zawadzie zaprasza chętnych seniorów na spotkanie z lekarzem we wtorek 14 lutego na godz. 17.00 w sali na plebanii.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w tym tygodniu do wieczności: śp. Jan Pasoń, śp. Leszek Płachta i śp. Maria Dara-Słowińska.