2022-06-19 XII Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:

wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o godz. 18.00, a dziś po Mszy świętej o godz. 16.00. W czwartek procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą, ponieważ będziemy adorować Pana Jezusa w czasie procesji eucharystycznej.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały ołtarze na procesję Bożego Ciała z poszczególnych rejonów parafii. Zapraszamy szczególnie młodych do włączenia się w to dzieło w kolejnych latach. Dziękujemy wszystkim asystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi muzycznemu, scholii dziecięcej, Rycerzom Kolumba i tym wszystkim, którzy przygotowali, sprzątali i dekorowali plac i otoczenie kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

4. W poniedziałek przypada rocznica peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii i tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu z tej okazji. Zapraszamy na prywatną adorację Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie po porannych Mszach świętych do godz. 7.30 i popołudniu od godz. 17.00 do godz. 18.00.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

6. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców będzie w najbliższy piątek – dla Szkoły Podstawowej nr 16 w kościele parafialnym o godz. 8.00, a dla Szkoły Podstawowej w Jamnicy będzie w kaplicy o godz. 9.30. Z tej okazji będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej w Jamnicy w środę od godz. 16.30 do 17.00, a w kościele parafialnym w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

7. W najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Jamnicy będzie przed wyjazdami wakacyjnymi obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.  Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa będziemy prosić Pana Boga o roztropne posługiwanie się pojazdami mechanicznymi oraz ostrożne i bezpieczne odbywanie naszych podróży. Będziemy błogosławić kierowców i pojazdy na parkingu przy kościele i obok cmentarza. Kierowcy zgromadzeni przy swoich pojazdach będą otrzymywali pamiątkę tego obrzędu. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na cele parafialne.

8. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic dla róż różańcowych: w kościele parafialnym po Mszy świętej o godz. 9.30, a w Jamnicy po Mszy świętej o godz. 8.00.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych w czwartek będzie nieczynna.

10. Poza parafią będą celebrowane: Msze święte zamówione podczas pogrzebu za śp. Wandę Zaręba od 22.06. (30 Mszy) odprawi ks. Adam Pawlaszczyk w Katowicach oraz Msze święte gregoriańskie za śp. Tadeusza Gnutka od 25.06. odprawi ks. Jerzy Libiński w Kołobrzegu.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Gnutek.