2021-12-26 Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       poniedziałek -  święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,
       wtorek - święto św. Młodzianków, męczenników,
       sobota - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2. Dziś po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na cele kolędników misyjnych do puszek, a dodatkowo po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 dzieci przedstawią scenkę kolędniczą.

3. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego, które będzie w piątek o godz. 8.00 i 16.00.

4. Na Sylwestra, czyli ostatni dzień 2021 roku przypadający w piątek biskup tarnowski Andrzej Jeż wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Tych, którzy skorzystają z dyspensy zachęca się do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

5. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą celebrowane wg porządku niedzielnego. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na cele diecezjalne. Na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” w celu uproszenia łaski i pomocy Bożej w Nowym Roku.

6. Na bocznym ołtarzu, przy zakrystii można zaopatrzyć się w komplety składające się z kadzidła, węgielka i kredy na Święto Trzech Króli, które przyniesiemy do kościoła 6 stycznia, aby je poświęcić, a później oznaczyć kredą nasze mieszkania, okadzić je, modląc się i wypraszając Boże błogosławieństwo.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i środę w godz. od 16.00 do 17.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.

8. Ponieważ z racji rozwijającej się pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, dlatego zapraszamy naszych Parafian z poszczególnych rejonów do kościoła na Mszę świętą kolędową w ich intencji. Zachęcamy, by przynieść ze sobą wodę, która zostanie poświęcona i będzie można potem korzystać z niej w swoich domach. Po powrocie można wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo dla rodziny i domu oraz pokropić go wodą święconą. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic: poniedziałek (27.12.) - godz. 18.00 - ul. Graniczna, Grunwaldzka, Jastrzębia, Starodworska, Łącznik i Mizgałów; wtorek (28.12.) - godz. 18.00 - ul. Osiedlowa, Brzeziny, Juranda, Bielowicka, Pienińska i Kręta; środa (29.12.) - godz. 18.00 - ul. ks. Raczkowskiego i Nawojowska (numery nieparzyste); czwartek (30.12.) - godz. 18.00 - ul. Ryby i Nawojowska (numery parzyste).

9. Poza parafią będą celebrowane Msze święte zamówione podczas pogrzebów: za śp. Mieczysława Mirka od 27.12. (30 Mszy) odprawi ks. Tomasz Ślesik - sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie; za śp. Wandę Zaręba od 01.01. (30 Mszy) odprawi ks. Adam Pawlaszczyk - redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Katowicach; za śp. Sławomira Zielińskiego od 01.01. (30 Mszy) odprawi ks. Sławomir Zastępowski ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. Również poza parafią będą celebrowane Msze święte gregoriańskie za śp. Bernadetę Stanek od 02.01. przez ks. prał. Jarosława Mrówczyńskiego - zastępcę sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny - numer świąteczny w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Grzybowska. Wieczne odpoczywanie…