2021-10-31 XXXI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 14.30 w kaplicy na naszym cmentarzu będą Nieszpory, a po nich procesja z Różańcem za zmarłych. Ofiary składane w tym dniu do puszek przy wejściu na cmentarz przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. We wtorek będziemy przeżywali Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 6.00, 8.00, 16.00, 18.00, w Jamnicy o godz. 17.00.

3. W pierwszych dniach listopada mamy możliwość zyskiwania odpustów zupełnych, codziennie tylko jeden odpust, które możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. A) Od południa 1 listopada do północy 2 listopada uzyskamy odpust za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, i spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu. B) Codziennie od 1 do 8 listopada uzyskamy odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych i spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu. W tym roku wymienione odpusty Dekretem Penitencjarii Apostolskiej można uzyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada ale przez cały listopad w dowolne 8 dni wybrane przez wiernych. Do zwyczajnych warunków zyskania odpustu należą: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego - czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami, Komunia święta oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Dodatkowo osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić zwyczajne warunki uzyskania odpustu odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny lub wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

4. Od środy (3 listopada) będziemy polecać modlitwie Kościoła naszych zmarłych podczas różańca z wypominkami. Wypominki w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30; w Jamnicy w środę o godz. 17.00 i w niedziele przed Mszą świętą.

5. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie: w Jamnicy w środę od godz. 16.30 do 17.00; w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 16.30 do zakończenia Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.

6. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8.30.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych w czwartek nieczynna z racji spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

8. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebów: za śp. Krzysztofa Ruchałę od 01.11. (30 Mszy) odprawi ks. Andrzej Legutko w Warszawie; za śp. Bronisławę Szumigała od. 03.11. (28 Mszy) odprawi ks. Adam Pawlaszczyk - redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Katowicach; za śp. Janusza Popardowskiego od 05.11. (30 Mszy) odprawi ks. prof. dr hab. Piotr Maniurka - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Kurzeja. Wieczne odpoczywanie…