FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2021-10-17 XXIX Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty,
       środa – wspomnienie św. Jana Kantego,
       piątek – uroczystość św. Jana Pawła II,  patrona małopolski i Zakliczyna.

2. Dziś po Mszy św. popołudniowej, czyli około godz. 17.00 zapraszamy na akademię „Jan Paweł II - świadek nadziei”.
 
3. W Małopolsce z racji uroczystości św. Jana Pawła II w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 
4. W ramach Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Tarnowskiej zapraszamy serdecznie Panie w piątek 22 października na Mszę św. o godz. o 18.00, następnie na konferencję formacyjną w duchu św. Joanny Beretty Molla i adorację Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem kobiet.
 
5. Za tydzień zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych: w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 9.30, a w Jamnicy po Mszy św. o godz. 8.00.
 
6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na misje.
 
7. Na ołtarzach bocznych znajdują się formularze wypominkowe. Zmarłych będziemy polecać w modlitwie prosząc o łaskę zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz o zaznaczenie na formularzu jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.
 
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
9. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebu za śp. Stanisława Siedlarza - od 20.10. (35 Mszy) odprawi ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski - wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Tarnowie. Poza parafią będą również celebrowane Msze św. gregoriańskie za śp. Irenę Drabik z int. męża i córek z rodzinami - od 21.10. odprawi ks. dr hab. Adam Solak - wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
 
10. Msza św. z okazji święta św. Łukasza - patrona służby zdrowia będzie celebrowana w  niedzielę 24 października o godz. 15.15 w kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu.
 
11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się.
 
12. W miniony wtorek wybuchł pożar w domu rodziny państwa Bożeny i Krzysztofa Gniadek, naszych parafian zamieszkałych przy ul. Brzeziny. Spaleniu uległ dach oraz górna kondygnacja i rodzina państwa Gniadków potrzebuje pomocy przy remoncie domu. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Ze środków Caritas parafialnego przekazano już kwotę 2 tys. zł na bieżące potrzeby rodziny. Państwo Bożena i Krzysztof, za pośrednictwem parafii, dziękują z całego serca wszystkim sąsiadom, ofiarodawcom i ludziom dobrej woli, za wszelkie wsparcie, pomoc, ofiary i życzliwość, które od nich otrzymali po tragedii jaką przeżyli. Wpłaty wspierającej remont można także dokonać na założonym koncie na portalu: zrzutka.pl. Link do tego konta został umieszczony na naszej stronie parafialnej: parafiazawada.pl.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl