FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2021-10-03 XXVII Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
       wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
       czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 

2. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w kościele parafialnym są w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.15, a w kaplicy w Jamnicy w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele po Mszy świętej.
 
3. Uczniów z klas III Szkół Podstawowych przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 8 października na godz. 17.00.
 
4. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
 
5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
6. Gorąco zachęcamy nowe osoby do zapisania się i włączenia w modlitwę Róż Różańcowych naszej parafii. Szczególnie liczymy na mężczyzn. Z przyczyn naturalnych niektóre róże mają niepełny skład. Róża różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca Świętego według przydzielonej tajemnicy - w ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Istotne jest też to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc. Swoją gotowość zapisania się do Róży Różańcowej prosimy zgłosić w zakrystii.
 
7. Przypominamy o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki. Zgodnie z obowiązującym prawem z tego obowiązku zwolnieni są księża sprawujący kult religijny, czynności lub obrzędy religijne. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych dla dobra i bezpieczeństwa własnego i innych osób oraz jako wyraz wzajemnego szacunku. 
 
8. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebu: za śp. Lidię i Józefa Czerneckich od 04.10. (9 Mszy - nowenna) odprawi ks. Marek Usarz w Tarnowie; za śp. Bogdana Kociołka od 04.10 (32 Msze) odprawi ks. Tomasz Ślesik - sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Poza parafią będą również celebrowane Msze św. gregoriańskie za śp. Alinę Kmak z int. męża i dzieci od 08.10. przez ks. dra hab. Roberta Kantora -  kanclerza Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
 
9. Duszpasterstwo Akademickie przy parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 22 października o godz. 19.00. Szczegóły na afiszach w gablotach parafialnych.
 
10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się.
 
11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogdan Kociołek i śp. Stanisław Siedlarz. Wieczne odpoczywanie…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl