FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2021-09-05 XXIII Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       środa – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - głównej patronki naszej diecezji. 

2. W Dniu solidarności z narodem afgańskim, wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami, które dziś można złożyć do puszek po Mszy świętej.
 
3. Uczniów z klas III Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek na godz. 18.00.
 
4. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.
 
5. W przyszłą niedzielę, w dniu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, na Mszy świętej o godz. 12.30, poświęcimy i odsłonimy przeznaczony do kultu obraz nowego błogosławionego. Obraz został ufundowany przez dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców w 2020 roku. W przyszła niedzielę będzie również można oglądnąć wystawę, która przybliża naukę i myśli bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
7. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebów: za śp. Mariana Janikowskiego od 04.09. (28 Mszy) odprawia ks. Adam Pawlaszczyk - redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Katowicach; za śp. Stanisława Jankisza od 06.09. (30 Mszy) odprawi ks. dr hab. Robert Kantor -  kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie; za śp. Kazimierza Kamińskiego od 06.09. (30 Mszy) odprawi ks. dr Piotr Wierzbicki - wykładowca i przełożony w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Warszawie.
 
8. Intencje mszalne zamówione przez pielgrzymów w Kalwarii Zebrzydowskiej wywieszone są w gablotach.
 
9. Za tydzień w naszej parafii homilie będzie głosił misjonarz z Tanzanii ks. Arkadiusz Nowak, należący do Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który pracuje w Afryce już od piętnastu lat wśród plemion masajskich. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć placówkę misyjną ks. Arkadiusza, składając ofiary do puszek. Ks. misjonarz obiecał także przewieźć książki opisujące jego pracę duszpasterską na misjach.
 
10. W ostatnich dniach udała się na leczenie nasza organistka - siostra Bonfilia i przez najbliższe tygodnie nie będzie mogła nam posługiwać przy organach. Prosimy o modlitwę w jej intencji i szybki powrót do zdrowia.
 
11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się. W zakrystii można odebrać zamówiony numer specjalny Gościa Niedzielnego, związany z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 
12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bronisław Pych, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl