FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2021-08-22 XXI Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       wtorek – święto św. Bartłomieja,
       czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
       piątek – wspomnienie św. Moniki,
       sobota – wspomnienie św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła. 

2. W czwartek (26 sierpnia) w kaplicy w Jamnicy będziemy przeżywać odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza święta odpustowa o godz. 17.00.
 
3. Od piątku do niedzieli będziemy gościć relikwie bł. ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba, których wspólnota - Rada Lokalna, spotyka się w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo bł. ks. Michaela, szczególnie w piątek podczas Drogi krzyżowej o godz. 17.15 i w sobotę na modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Nabożeństwa te poprowadzą Rycerze Kolumba. Po Mszach świętych o godz. 18.00 w piątek i w sobotę będzie możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Michaela McGivney’a. Przy tej okazji dziękujemy Braciom Rycerzom za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. W sobotę i w niedzielę, wychodząc z kościoła, będzie można zaopatrzyć się w pamiątki i materiały o bł. ks. Michaelu McGivney’u.
 
4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych w czwartek nieczynna z racji odpustu w Jamnicy.
 
5. Poza parafią będą celebrowane Msze św. zamówione podczas pogrzebów: za śp. Genowefę Basiaga od 24.08. (9 Mszy - nowenna) odprawi ks. Marek Usarz w Tarnowie; za śp. Ewę Smoleń od 01.09. (30 Mszy) odprawi ks. Jerzy Libiński w Kołobrzegu; za śp. Henryka Dutkę od 01.09. (30 Mszy) odprawi ks. prof. dr hab. Dariusz Kwiatkowski - wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza parafią, od 1 września będą również celebrowane Msze św. gregoriańskie: za śp. Marię Wojciechowską odprawi ks. prałat Janusz Majda - ekonom Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie i za śp. Krzysztofa Ruchała odprawi ks. Andrzej Legutko - nasz rodak - w Warszawie.
 
6. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Tarnowskiej organizuje w przyszłą niedzielę (29 sierpnia) o godz. 14.00 Drogę Krzyżową na Góry Jamnickie i Mszę św. przy Krzyżu o godz. 16.00. Po Mszy św. piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy.
 
7. Księża Jezuici zapraszają na uroczystości odpustowe, które będą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu w dniach od 25 do 29 sierpnia. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 
8. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskego i matki Elżbiety Czackiej w Warszawie, w dniu 12 września br. Gość Niedzielny, niezależnie od cotygodniowego wydania, przygotuje okolicznościowy numer specjalny w cenie 10 zł, na który można zapisywać się w zakrystii.
 
9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Leszek Baczyński. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl