FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2021-06-06 X Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
       wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
       piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
       sobota – wspomnienie Niepokalanego Seca Najświętszej Maryi Panny. 

2. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 18.00, a dziś po Mszy św. o godz. 16.00. W czwartek procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św., gdyż będziemy adorować Pana Jezusa w czasie procesji eucharystycznej.
 
3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały ołtarze na procesję Bożego Ciała z poszczególnych rejonów parafii. Zapraszamy szczególnie młodych do włączenia się w to dzieło w kolejnych latach. Dziękujemy wszystkim asystom, zespołowi muzycznemu, scholii dziecięcej, Rycerzom Kolumba i tym wszystkim, którzy przygotowali, sprzątali i dekorowali plac i otoczenie kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.
 
4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej.
 
5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio połączone z Mszą św. o godz. 18.00.
 
6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msza św. o godz. 16.00 będzie połączona z nabożeństwem fatimskim.
  
7. 13 czerwca przypada 22. rocznica beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek posługujących w naszej parafii. W tym dniu wszystkie wspólnoty sióstr służebniczek rozpoczynają czas przygotowania do uczczenia 150. rocznicy śmierci swojego założyciela. Otoczmy szczególną modlitwą nasze siostry i prośmy o dar nowych powołań do zgromadzenia oraz o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego.
 
8. Zwracamy się do wszystkich rodziców dzieci, młodzieży i dorosłych już osób niepełnosprawnych. Chcielibyśmy zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich rodziców i opiekunów zapraszać na comiesięczne wspólne Msze święte i spotkania po eucharystii, które byłyby okazją do modlitwy,  integracji i wymiany doświadczeń. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do p. Anny Olszowskiej lub do p. Doroty Porębskiej, które są mamami osób niepełnosprawnych. Zapraszamy także do kontaktu wszystkich tych, którzy chcieliby zaangażować się i pomóc przy organizacji takich spotkań. Szczególnie liczymy na młodzież. Byłaby to dla nich forma wolontariatu i wspaniałe przygotowanie do dojrzałego i odpowiedzialnego życia. Telefony kontaktowe dostępne są w ogłoszeniach parafialnych, umieszczonych w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. (Anna Olszowska – tel. 603-978-191; Dorota Porębska – tel. 696-730-576).
 
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Miłujcie się.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl