FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2020-10-25 XXX Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie obchodził następujące wspomnienia:
       ŚRODA – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

2. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup tarnowski Andrzej Jeż ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Ks. Biskup zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
 
3. Z powodu wprowadzenia obostrzeń sanitarnych w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 90 osób, a w kaplicy w Jamnicy 25 osób.
 
4. Przypominamy osobom, które chcą przyjmować Komunię świętą na rękę, aby podchodziły pod chrzcielnicę zawsze na samym początku. Jeden z kapłanów udzieli tym osobom Komunię świętą, a później będzie udzielał innym w sposób tradycyjny czyli podając do ust.
 
5. Na ołtarzach bocznych znajdują się formularze wypominkowe. Zmarłych będziemy polecać w modlitwie prosząc o łaskę zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz o zaznaczenie jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.
 
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z sytuacją pandemii w tym roku nie planujemy nieszporów za zmarłych i różańca na cmentarzu. Będziemy natomiast modlić się za naszych zmarłych Koronką do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. Aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, na prośbę papieża Franciszka Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret umożliwiający zdobycie odpustu zupełnego za zmarłych nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale przez cały listopad. Chciejmy w tym duchu rozłożyć także nasze wizyty na cmentarzu i modlitwę przy grobach najbliższych na cały miesiąc.
 
7. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie części kosztów comiesięcznego wywozu śmieci z cmentarza, które niestety drastycznie wzrastają. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierali do puszek ofiary na utrzymanie tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Ze względów bezpieczeństwa zmieniamy formę zbiórki i przenosimy ją z cmentarza do kościoła.
 
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i środę w godz. od 16.00 do 17.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.
 
9. Z uwagi na ograniczenia ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach informujemy o możliwości wsparcia parafii dokonując wpłaty ofiar na numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy.
 
10. Poza parafią będą odprawiane intencje pogrzebowe: za śp. Wiesława Mirka od 26.10. - 60 intencji księża w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym „Vincentinum” w Krzeszowicach; za śp. Janinę Witek od 26.10. - 10 intencji  ks. prof. dr. hab. Piotr Maniurka - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu; za śp. Stanisława Srebrakowskiego od 05.11. - 14 intencji  ks. prof. dr. hab. Piotr Maniurka - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu.
 
11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 
12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Kruczek. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl