FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2020-06-07 Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie przeżywał:

       PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
       CZWARTEK – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
       PIĄTEK – wspomnienie bł. Romana Sitki i Towarzyszy, męczenników,
       SOBOTA – wspomnienie św. Antoniego z Padwy (dzień imienin naszego Księdza Proboszcza).
 
2. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż w obecnej sytuacji utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane tylko dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19.
 
3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Tarnowskiego w obecnym stanie prawnym i trwającej wciąż epidemii oraz w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy procesja eucharystyczna ograniczona jest do terenu wokół kościoła z zachowaniem zaleceń sanitarnych (dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust). Istotą tej Uroczystości jest nie tyle sama procesja, co oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W obecnym kontekście powinniśmy więc skupić się szczególnie na uczestnictwie we Mszy świętej wraz z przyjęciem Chrystusa w Komunii świętej. W ten sposób oddajemy Mu cześć nawet bardziej, niż przez udział w procesji. Msze Święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 – z procesją wokół kościoła, 11.30 – z procesją wokół kościoła i 16.00, a w Jamnicy o godz. 8.00. Dar serca składany na tacę w tym dniu przeznaczony jest na hospicja i inne cele charytatywne. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. Podczas procesji prosimy, aby zająć miejsce na placu przed kościołem i wokół kościoła zachowując dystans społeczny oraz zasłonięte usta i nos. Kapłan z Najświętszym Sakramentem oraz asystą przejdą wokół kościoła udzielając zebranym błogosławieństwa eucharystycznego.
 
4. W najbliższą sobotę w naszym kościele podczas Mszy świętej o godz. 11.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w kościele w środę o godz. 19.00. Prosimy, aby młodzież i ich bliscy skorzystali ze spowiedzi w ciągu tygodnia podczas Mszy świętych. Ofiary składane na tacę podczas udzielenia sakramentu bierzmowania przeznaczone są na rzecz Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza, która funduje stypendia młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Obejmijmy kandydatów do tego sakramentu naszą modlitwą.
 
5. W sobotę o godz. 17.30 będzie różaniec fatimski, a o godz. 18.00 Msza święta z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała.
 
6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 11.00 nasz rodak – dominikanin o. Tomasz Kalisz odprawi Mszę świętą prymicyjną.
 
7. Ks. Proboszcz dziękuje za ofiary na funkcjonowanie parafii: Róży Różańcowej Pana Romana Chudego (300 zł) i Panu Edwardowi Bodzionemu (400 zł).
 
8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę w godz. od 8.00 do 9.00.
 
9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny. Gazety są do nabycia w sali obok zakrystii.
 
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Alojza Sarna i Zuzanna Skoczeń. Dobry Jezu..
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl