FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2020-05-10 V Niedziela Wielkanocna

1. W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła, a w piątek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - jest to również dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszego Biskupa Ordynariusza.

2. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym: od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe w kaplicy w Jamnicy jest tylko w środy i niedziele po Mszy świętej.
 
3. W środę po Mszy świętej wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie bez procesji.
 
4. Kancelaria parafialna czynna tylko w bardzo pilnych sprawach po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (18 443 96 79).
 
5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Ewa Myrda z d. Bochenek. Dobry Jezu…
 
6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem z tego obowiązku zwolnieni zostali księża sprawujący kult religijny, czynności lub obrzędy religijne. Osoby świeckie uczestnicząc w nabożeństwach czy przystępując do spowiedzi mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Odsłaniamy twarz tylko na moment przyjęcia Komunii Świętej. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc na całym kościele i zachowanie dystansu minimum 2 metry stojąc w kolejce do spowiedzi czy podchodząc do Komunii Świętej. Prosimy również o skorzystanie z płynu do dezynfekcji dłoni wchodząc do kościoła. Informujemy również, że my księża pomimo zwolnienia z obowiązku noszenia maseczki w kościele, dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas spowiedzi używamy maseczek. Na kratkach konfesjonałów jest również umieszczona folia ochronna.
 
7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami  w naszym kościele oprócz osób sprawujących kult religijny, jednorazowo może uczestniczyć w nabożeństwach 40 osób, a w kaplicy w Jamnicy 10 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszy świętej mają osoby związane z zamówioną intencją lub - w przypadku Mszy pogrzebowej - najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Wierni wpuszczani są do kościoła około 10 minut przed nabożeństwem. Wejście od strony zakrystii. Prosimy, aby osoby, które mają zamówioną intencję mszalną oczekiwały przy wejściu do zakrystii najpóźniej 10 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej!
 
8. Na prośbę Parafian, którzy chcą wesprzeć utrzymanie naszej parafii, udostępniamy numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła, kaplicy w Jamnicy, cmentarza (rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę, wywóz odpadów komunalnych, wynagrodzenie pracowników kościelnych, itp.). Dziękujemy za dar serca na te cele składany na tacę, do skarbony i przelewem na konto parafii. W niedzielę 17 maja zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców i parafian.
 
9. Biskup Tarnowski udziela diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania oraz przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny jest zobowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się najszybciej jak będzie to możliwe.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl