FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2020-04-26 III Niedziela Wielkanocna

1. Od dnia 16 kwietnia br., został wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem z tego obowiązku zwolnieni zostali księża sprawujący kult religijny, czynności lub obrzędy religijne. Zwolnienie to dotyczy jedynie osób duchownych, a nie innych osób. Wszyscy wierni uczestnicząc w nabożeństwach czy przystępując do spowiedzi mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Odsłaniamy twarz tylko na moment przyjęcia Komunii Świętej. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc na całym kościele i zachowanie dystansu minimum 2 metry stojąc w kolejce do spowiedzi czy podchodząc do Komunii Świętej.
 
2. Od 20 kwietnia br., w budynku przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego może znajdować się 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny. W związku z tym w naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć w nabożeństwach 40 osób, a w kaplicy w Jamnicy 10 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszy świętej mają osoby związane z zamówioną intencją lub - w przypadku Mszy pogrzebowej - najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Wierni wpuszczani są do kościoła kilka minut przed nabożeństwem. Wejście od strony zakrystii.
 
3. Do spowiedzi i Komunii świętej będzie można przystąpić w tym tygodniu w kościele parafialnym podczas Mszy świętej oraz w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 16.30 do 17.30. Spowiedź w kaplicy w Jamnicy w środę od godz. 16.00 do 17.00.
 
4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w kościele parafialnym – nie będzie nabożeństwa majowego w kaplicy w Jamnicy. Nabożeństwo majowe w tym tygodniu: w piątek po Mszy świętej o godz. 18.00, w sobotę po Mszach świętych, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. W obecnej sytuacji, gdy w kościele może być ograniczona liczba wiernych zachęcamy do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią loretańską.
 
5. W sobotę przeniesiona w liturgii z 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. Jest to uroczystość nieobowiązkowa.
 
6. Na prośbę Parafian, którzy chcą wesprzeć utrzymanie naszej parafii, udostępniamy numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła, kaplicy w Jamnicy, cmentarza (rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę, wywóz odpadów komunalnych, pracownicy kościelni, itp.). Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na ten cel i informujemy, że w niedzielę 3 maja zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców.
 
7. Biskup Tarnowski udziela diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. Jednocześnie Ksiądz Biskup przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny jest zobowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się najszybciej jak będzie to możliwe.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl