2020-04-12 Niedziela Zmartwychwstania

1. „Jezus przyszedł do swoich uczniów mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana” – z Ewangelii wg św. Jana.

Drodzy Parafianie! Chociaż przeżywamy Wielkanoc zupełnie inną niż do tej pory, musimy ufać, że Jezus przychodzi mimo drzwi zamkniętych. Przychodzi do naszych domów i mieszkań, w których od kilku tygodni jesteśmy zamknięci, odizolowani od normalnego życia. Przychodzi, by ukoić nasz niepokój, lęk i dać pewność w czasach niepewności. Niech na nowo ożyją w nas wszystkich wiara, nadzieja i miłość, abyśmy wyszli z tej izolacji jak nowo narodzeni. Odwagi, Bożego pokoju i zdrowia! Wraz z darem modlitwy w Waszej intencji - ksiądz Proboszcz i księża Wikariusze.

2. W Niedzielę Wielkanocną nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 ponieważ w naszych domach, rodzinach i wspólnotach będziemy spożywać wielkanocne śniadanie, które jest wyrazem naszej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia.

5. Dziękujemy za dar serca przeznaczony na nowy paschał i kwiaty na wystrój kościoła w ciągu roku, Różom Różańcowym: Matki Bożej Bolesnej – Pani Janiny Frączek (400 zł), Saletyńskiej – Pani Marii Dobosz (250 zł), św. Jana Pawła II – Pani Zofii Łęczyckiej (250 zł), Pani Zofii Dunikowskiej (430 zł), śp. Pani Elżbiety Hasior (200 zł), Pani Marii Szarek (300 zł), Pani Grażyny Chudy (500 zł), Pana Józefa Marczyka (300 zł), Pani Marii Drożdż (500 zł), Pani Marii Nowak (400 zł), Pani Franciszki Basta (300 zł).

6. Na prośbę Parafian, którzy chcą wesprzeć utrzymanie parafii, a w obecnej sytuacji nie mogą uczestniczyć Mszy świętej, udostępniamy numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła, kaplicy w Jamnicy, cmentarza (rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę, wywóz odpadów komunalnych, pracownicy kościelni, itp.). Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na ten cel i informujemy, że Niedzielę Bożego Miłosierdzia odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich ofiarodawców i parafian.

7. Na podstawie Dekretu Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce sprawowanie Mszy świętej jest ograniczone do kościoła parafialnego. Dlatego nie będą celebrowane Msze święte w kaplicy w Jamnicy oraz w kaplicach w Domach Pomocy Społecznej. Zamówione intencje mszalne są odprawiane w kościele parafialnym. W Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób i mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego (siostry zakonne) oraz zamawiające intencje mszalną, o ile chęć swojego uczestnictwa ustaliły wcześniej z proboszczem miejsca.

8. Biskup Tarnowski udzielił diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania, dlatego prosimy dla dobra i bezpieczeństwa nas wszystkich o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z liturgią sprawowaną w kościele. Jednocześnie Ksiądz Biskup przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Lis. Dobry Jezu…