2020-04-05 Niedziela Palmowa

1. Na podstawie Dekretu Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce sprawowanie Mszy świętej jest ograniczone do kościoła parafialnego. Dlatego nie będą celebrowane Msze święte w kaplicy w Jamnicy oraz w kaplicach w Domach Pomocy Społecznej. Zamówione intencje mszalne są odprawiane w kościele parafialnym.

2. W Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób i mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego (siostry zakonne) oraz zamawiające intencje mszalną, o ile chęć swojego uczestnictwa ustaliły wcześniej z proboszczem miejsca.

3. Biskup Tarnowski udzielił diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania, dlatego prosimy dla dobra i bezpieczeństwa nas wszystkich o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z liturgią sprawowaną w kościele. Jednocześnie Ksiądz Biskup przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).

4. W ciągu dnia otwarty jest przedsionek kościoła na prywatną modlitwę - z zachowaniem maksymalnej liczby 5 osób.

5. Tegoroczny Wielki Tydzień w związku z wprowadzonymi dla naszego dobra ograniczeniami będzie pod wieloma względami wyjątkowy, dlatego prosimy o zapoznanie się z Dekretem Biskupa Tarnowskiego dotyczącym sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w Wielkim Tygodniu (dostępny na stronie Diecezji Tarnowskiej i stronie naszej parafii). Znajdziemy w tym Dekrecie wskazówki jak w tej niełatwej dla nas wszystkich rzeczywistości przeżyć jak najgłębiej te nadchodzące dni.

6. Wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego będą odprawione bez udziału wiernych, a jedynie z siostrami zakonnymi. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego będzie celebrowana w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 20.00 – bez udziału wiernych świeckich. Nie ma obrzędu błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę oraz procesji rezurekcyjnej.

7. W Niedzielę Wielkanocną nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 ponieważ w naszych domach, rodzinach i wspólnotach będziemy spożywać wielkanocne śniadanie, które jest wyrazem naszej radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

8. W związku z tym, że w obecnej sytuacji, gdy nie ma możliwości uczestnictwa we Mszy świętej pojawiły się pytania parafian jak można wesprzeć utrzymanie parafii, udostępniamy numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła, kaplicy w Jamnicy, cmentarza (rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę, wywóz odpadów komunalnych, pracownicy kościelni, itp.). Dziękujemy tym, którzy złożyli już ofiary na ten cel i informujemy, że w Wielki Czwartek odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich ofiarodawców, a w Wielką Sobotę w intencji wszystkich naszych parafian.

9. W przedsionku kościoła są do nabycia baranki wielkanocne, paschaliki i stroiki. Ofiary składane przy tej okazji to nasza jałmużna wielkopostna przeznaczona na cele charytatywne. Do nabycia są również kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze scholii. Ofiary za kartki przeznaczone są na nowe stroje dla scholi.