2015-12-20 - IV Niedziela Adwentu

1. W czwartą niedzielę Adwentu nasze myśli coraz bardziej biegną w stronę wigilijnego wieczoru. Oczekujemy na przyjście Jezusa. Przygotowując się do świąt, warto pamiętać, że centralną ich postacią jest Jezus Chrystus, który zbawi swój lud z grzechów. Spotkanie z Synem Bożym wymaga od nas przygotowania serc oraz pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. W tym Roku Miłosierdzia rozglądnijmy się uważnie wokół siebie. Są tacy, którzy czekają na odruchy twojego serca i życzliwość. Może ktoś potrzebuje twojej dobrej rady, pomocnej reki, a może materialnego wsparcia.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.00 i 6.30 (ostatnie Roraty). Zachęcamy  do godnego przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia (zwyczaje: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, tekst Pisma Św., śpiew kolęd) oraz Świąt Bożego Narodzenia. Na ołtarzach bocznych znajdują się książeczki z obrzędem wieczerzy wigilijnej i tekstami kolęd.

3. Zachęcamy do udziału w Mszy św. pasterskiej o północy w kościele parafialnym i w kaplicy w Jamnicy. Msze św. w int. wszystkich parafian. Dar serca podczas pasterki przeznaczony jest na Fundusz Ochrony Życia. Przed pasterką zapraszamy na czuwanie modlitewce przygotowane przez zespół młodzieżowy, które rozpocznie się o godz. 23.15

4. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po uwzględnieniu licznych sugestii parafian składanych podczas ubiegłorocznej kolędy nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie o godz. 8.00

5. W sobotę święto Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Jamnicy Msza św. o godz. 8.00. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na UJP II – Wydział Teologiczny w Tarnowie. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 posłanie Kolędników Misyjnych. Prosimy parafian o łaskawe (jak w ubiegłych latach) ich przyjęcie (kolędnicy misyjni będą posiadali identyfikatory).

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 11.00 Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii. Jest to dzień Jubileuszy Małżeńskich. Zapraszamy szczególnie wszystkie małżeństwa przeżywające swoje rocznice od 25 do 60 i więcej.

7. W salce przy zakrystii można nabyć jeszcze świece wigilijne – dar pomocy dzieciom oraz opłatki wigilijne – dar serca dla sióstr pracujących w parafii.

8. Pod chórem można nabyć stroiki świąteczne wykonane przez młodzież naszej parafii, która dar serca pragnie przeznaczyć potrzeby związane z uczestnictwem w  ŚDM w Krakowie.

9. Na ołtarzach bocznych znajdują się czyste formularze kartoteki parafialnej. Bardzo prosimy zabrać je do swoich domów i wypełnić. Prosimy, aby w czasie wizyty duszpasterskiej wypełnione karty znalazły się stole. Pozwoli to na więcej czasu  rozmowy rodziny z kapłanem.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 8.00 do 9.00 ponieważ w inne dni będziemy spowiadali w innych parafiach.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Źródło, Miłujcie się, Ola i Jaś.