2019-11-17 XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dokąd zmierza świat, dokąd zmierza całe stworzenie? Ludzie zadają takie pytania zwłaszcza wtedy, gdy mnożą się wojny, konflikty, akty terroryzmu, dotykają coraz liczniejsze klęski żywiołowe. Przy końcu roku liturgicznego słyszymy słowa o sądzie ostatecznym i powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię. Niech te słowa mobilizują nas w oczekiwaniu na przyjście Pana i gotowości, by stanąć przed Nim.

2. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:
       PONIEDZIAŁEK – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,
       ŚRODA – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
       CZWARTEK – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
       PIĄTEK – wspomnienie św. Cecylii.

3. Z okazji wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej, Zespół Młodzieżowy zaprasza w piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00, która będzie połączona z nieszporami o św. Cecylii. Z okazji tego wspomnienia życzenia i podziękowania kierujemy do Siostry Bonfilii - organistki, Pana Tomasza - organisty z Jamnicy, chórzystów na ręce Pana Stanisława Wolaka, Zespołu Młodzieżowego na ręce Pana Marcina, Scholi Dziecięcej na ręce Siostry Barbary, którzy przygotowując śpiew
i muzykę kościelną troszczą się o świętość i wzniosłość sprawowanej liturgii.

4. Za tydzień będzie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 przyjęcie chłopców do grona ministrantów. Natomiast od godz. 15.00 do 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Informacje o Pielgrzymce do Częstochowy z Radiem RDN w piątek - 29 listopada umieszczone są na afiszach w gablotach.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.00 do 17.00 i w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.

7. Zachęcamy do lektury czasopism Gość Niedzielny i Miłujcie się.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Kazimiera Michalik i Krystyna Połomska. Dobry Jezu…