2019-10-13 XXVIII Niedziela Zwykła

1. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do wdzięczności. Wdzięczność wypływa z przekonania, że to, kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi dar. Tak wiele Bóg nam daje, a tak mało jest tych, którzy to dostrzegają i dziękują. Przyjmij postawę Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii, który otrzymał dar i wrócił do Chrystusa, by podziękować.

2. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:
       WTOREK – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
       ŚRODA – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
       CZWARTEK – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
       PIĄTEK – święto św. Łukasza, Ewangelisty.

3. Dar serca składany do puszek przeznaczony jest na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Dziś ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 16.00. O godz. 15.15 nie będzie różańca ponieważ odmówimy go w ramach Nabożeństwa Fatimskiego.

5. Jutro przypada Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela, a w piątek Święto patronalne Służby Zdrowia. Pracownikom Oświaty i Służby Zdrowia życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i zawodowym oraz satysfakcji z pełnionych zadań. Jutro w naszym kościele będzie nabożeństwo różańcowe w intencji Pracowników Oświaty, a w intencji Pracowników Służby Zdrowia będzie Msza Święta w przyszłą niedzielę (20 października) w kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu o godz. 15.15.

6. Nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 15.15. W kaplicy w Jamnicy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy Świętej.

7. W piątek (18 października) zapraszamy na spotkanie formacyjne na godz. 17.15 dzieci z klas III Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców.

8. Za tydzień będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na misje.

9. Informacje o pielgrzymce Krzeptówki - Zakopane - Ludźmierz oraz o Seminarium Odnowy Wiary organizowanym w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu, znajdują się na afiszach w gablotach.

10. Na ołtarzach bocznych znajdują się formularze wypominkowe. Zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych oraz w czasie Mszy Świętej odprawianej każdego miesiąca za zmarłych wypominanych w kościele parafialnym i w kaplicach. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie czy mają być to wypominki roczne czy listopadowe. Prosimy również o zaznaczenie jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek w godz. 16.30 do 17.30, w środę w godz. 16.00 do 17.00 oraz w piątek w godz. 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych w czwartek będzie nieczynna.

12. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jamnicy zaprasza na piknik „Zdrowie jest najważniejsze” w przyszłą niedzielę (20 października), który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 14.00 w kaplicy w Jamnicy. W programie pikniku między innymi występy artystyczne uczniów szkoły, kiermasz owoców, warzyw, ciast i przetworów oraz inne atrakcje.

13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.