FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-04-28 II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

1. Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata.

 
2. Dziś przypada Patronalne święto Caritas. Ofiary do puszek przeznaczone są na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z okazji Święta Miłosierdzia od soboty w południe do północy w niedzielę na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
 
3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy dzieci klas III Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne.
 
4. Rozpoczęcie nabożeństw majowych w środę o godz. 17.30. W niedziele i święta nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
 
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja. Ze spowiedzi będzie można skorzystać w Jamnicy w środę o godz. 16.30, a w kościele parafialnym w czwartek od godz. 16.30 do godz. 18.00. W czwartek w czasie spowiedzi prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 
6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W Bazylice Św. Małgorzaty o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i uroczystości związane z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Jamnicy i Zawadzie w sobotę od godz. 8.00.
 
8. W sobotę o godz. 11.00 spowiedź dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej oraz dla ich rodzin.
 
9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy, by Parafianie, którzy nie są związani z dziećmi komunijnymi skorzystali z udziału we Mszy św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 16.00. Z racji Uroczystości I Komunii Świętej nie będzie Mszy o godz. 12.30!
 
10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 16.30 do godz. 17.30.
 
11. Informacje o pielgrzymce do Lichenia - Kalisza - Częstochowy znajdują się na afiszu w gablocie.
 
12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Miłujcie się.
 
13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Dobosz. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl