FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2019-01-27 III Niedziela Zwykła

1. W Ewangelii usłyszeliśmy proroctwo Izajasza o Jezusie, który został posłany, by nieść Dobrą Nowinę ubogim, więźniom wolność, niewidomym wzrok. Jak przed wiekami tak i dziś Jezus przychodzi i do mojego Nazaretu czyli do mojej codzienności z wszystkimi jej   ułomnościami, niedomaganiami i pragnie je przemienić, wypełnić swą łaską. Pojawia się jednak ważne pytanie: czy ja potrafię, chcę przyjąć Boga-Człowieka, który jest w stanie zmienić moją codzienność? 

 
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Msze św. w piątek: w kościele parafialnym o godz. 6:00, 6:30 i 18:00; w Jamnicy o 6:45; w Domach Pomocy Społecznej o godz. 15:30.
 
3. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca: w Jamnicy w środę od godz. 16:30, w Zawadzie w czwartek od godz. 17:00 do godz.  18:00 oraz w piątek od godz. 6:00 i od godz. 16:30 do nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00. W czwartek z racji spowiedzi prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w godz. od 17:00 do 18:00.
 
4. Odwiedziny chorych w domach w I sobotę miesiąca w Zawadzie i Jamnicy od godz. 8:00.
 
5. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Msze Święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 6:00, 6:30 i 18:00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Okażmy naszą wdzięczność Siostrom Służebniczkom Dębickim pracującym w naszej wspólnocie parafialnej w dniu Ich Święta np. przez modlitwę. W tym dniu przypada również 44. rocznica święceń biskupich Władysława Bobowskiego, biskupa seniora.
 
6. Ks. Proboszcz Janusz Michalik w imieniu parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu – Porębie Małej dziękuje serdecznie naszej wspólnocie parafialnej za dar serca złożony w ubiegłą niedzielę w kwocie 16704 zł na budowę kościoła w tamtejszej parafii. Informuje również, że w każdy czwartek w intencji ofiarodawców wspierających to dzieło odprawiana jest Msza św. oraz specjalne modlitwy w kaplicy w Porębie Małej.
 
7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską podczas której przede wszystkim modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w Waszych domach. W intencji wszystkich odwiedzonych Parafian odprawiliśmy kilka Mszy św. Nie mogliśmy jednak odwiedzić wszystkich Parafian. Spowodowane to było wyłączeniem z kolędy przez kilka dni jednego z księży wikariuszy z powodu uczestnictwa w obowiązkowym szkoleniu; przybywającymi licznie w niektórych rejonach parafii nowymi domami i mieszkańcami, a także prośbami Parafian, aby wizytę duszpasterską rozpoczynać w późniejszych godzinach, a także kończyć ją we wcześniejszych godzinach niż było to dotychczas. Wychodząc naprzeciw tym prośbom musieliśmy podzielić dotychczasowe odcinki kolędowe na mniejsze co w konsekwencji spowodowało, że jest ich teraz znacznie więcej. W intencji Parafian u których nie było wizyty duszpasterskiej odprawimy kilka Mszy św. oraz odwiedzimy ich w przyszłym roku w pierwszej kolejności.
 
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie: w środę od godz. 16:30 do godz. 17:30 i w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00.
 
9. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego - Gość Niedzielny.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl