FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-12-23 IV Niedziela Adwentu

 1. W czwartą niedzielę Adwentu nasze myśli coraz bardziej biegną w stronę wigilijnego wieczoru. Oczekujemy na przyjście Jezusa. Przygotowując się do świąt, trzeba pamiętać, że centralną ich postacią jest Jezus Chrystus, który zbawił ludzi. Spotkanie 

z Synem Bożym wymaga od nas przygotowania serc oraz pojednania z Bogiem i człowiekiem.
 
2. W poniedziałek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00 i 6.30 (ostatnie Roraty). Zachęcamy do religijnego obchodu wieczerzy wigilijnej podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy też do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w Wigilię.
 
3. Zapraszamy do udziału w Mszy św. pasterskiej o północy w kościele parafialnym i w Jamnicy o godz. 22.00. Przed pasterką o godz. 23.20 zapraszamy na czuwanie modlitewne podczas którego wysłuchamy Hymnu ku czci Bogurodzicy zwanego „Akathistos” w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego naszej parafii.
 
4. We wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 6.30!
 
5. W środę w święto św. Szczepana Msze św. również wg porządku niedzielnego. Dar sercaz tego dnia przeznaczony jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowiei Tarnowie. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 posłanie Kolędników Misyjnych. Prosimy parafian o łaskawe - jak w poprzednich latach - ich przyjęcie. Kolędnicy misyjni będą mieli specjalne identyfikatory i będą pod opieką dorosłych. Ponieważ brakuje jeszcze dorosłych opiekunów do niektórych grup dzieci, które chcą kolędować na rzecz misji, chętnych do wzięcia udziału w tej akcji charytatywnej w roli opiekuna grupy prosimy o zgłaszanie się dos. Barbary.
 
6. W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. w tym dniu będzie poświęcenie wina.
 
7. W najbliższą niedzielę będziemy przezywać święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 9.30 będzie Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.
 
8. W zakrystii można nabyć płyty z nagraniami kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego naszej parafii z roku 2016. Dochód ze składanych ofiar jest przeznaczony na cele charytatywne.
 
9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny.
 
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bożena Aleksander, śp. Marcin Jajko i śp. Adam Kociołek. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl