FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-10-28 XXX Niedziela Zwykła

1. „Co chcesz, abym uczynił?” – spytał Jezus niewidomego żebraka z Jerycha. Czyżby nie wiedział? Czyżby sądził, że tamten przyszedł po jałmużnę? Bóg wie, po co przed Nim stajemy. Jeżeli jednak chce, byśmy szczegółowo formowali nasze potrzeby w modlitwie, to po to, aby człowiek zdał sobie dokładniejszą sprawę z sytuacji, w jakiej się znajduje, by z wielu rzeczy, które są mu potrzebne, wybrał jedynie ważną.
 
2.   W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14:30 uroczyste Nieszpory za zmarłych, a po nich procesja na cmentarz. Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem miesiąca w Zawadzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00, w Jamnicy w środę od godz. 16:15.
 
3.   W pierwszym tygodniu listopada można zyskać odpusty, które ofiaruje się jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące (czyli za zmarłych), a więc codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i tam odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Trzeba jednak wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 
4. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych dar serca złożony do puszek na cmentarzu przeznaczony jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 
5.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. W  I piątek będziemy przeżywali Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 6.30, 8:00, 15.30, 18.00 w Jamnicy o godz. 17:00. Z racji Dnia Zadusznego nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
 
6. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Naszych zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę wiecznego zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych oraz w czasie Mszy św. odprawianej każdego miesiąca za zmarłych wypominanych w kościele parafialnym i w kaplicach. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie czy mają być to wypominki roczne czy listopadowe. Prosimy również o zaznaczenie na kartce jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.
 
7. Od 3 listopada będziemy polecać modlitwie Kościoła naszych zmarłych  wypraszając łaskę wiecznego zbawienia podczas tak zwanych „wypominek” w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. 
 
8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Jamnicy i Zawadzie w I sobotę miesiąca od godz. 8.00.
 
9. Msza św. za zmarłych Podopiecznych Sądeckiego Hospicjum będzie odprawiona dnia  04.11.2018r. (tj. niedziela) o godz. 15:00 w kościele na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu.
 
10. Kancelaria parafialna z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i spowiedzi przed I piątkiem miesiąca czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do godz. 17:15.
 
11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 
12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Wiśniewski i  śp. Ryszard Wojnarowski. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl