FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-10-14 XXVIII Niedziela Zwykła

1. Jakiej wiary potrzeba, by Ewangelię postawić wyżej niż dobra materialne. Stare przysłowie afrykańskie mówi: „Kto upił się winem, wytrzeźwieje. Ale kto upił się bogactwem, trzeźwym nie będzie nigdy”. Nikomu z nas na pewno nie grozi, że jutro dołączy do ścisłej czołówki milionerów. Ale coś posiadamy, do czegoś jesteśmy przywiązani. Nie musi to być pieniądz. Serce człowieka spętać potrafią różne łańcuchy. I wtedy gdy usłyszymy Chrystusa: sprzedaj, rozdaj i pójdź za Mną, uciekamy w gąszcz wykrętów rzekomo usprawiedliwiających naszą odmowę. A tak naprawdę odchodzimy z zaprzepaszczoną szansą.

 
2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła,
       WTOREK – Św. Jadwigę Śląską. Wspominamy również w tym dniu rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża – Jana Pawła II (1978)
       ŚRODA – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
       CZWARTEK – Św. Łukasza, Ewangelistę,
       SOBOTA – ŚW. Jana Kantego, prezbitera.
 
3. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Składka do puszek przeznaczona jest na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 
4. Dzisiaj również przypada dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela, a w czwartek dzień Służby Zdrowia. Nauczycielom i pracownikom Służby Zdrowia życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i zawodowym oraz satysfakcji z pełnionych zadań. Msza św. w intencji Służby Zdrowia odbędzie się 21.10.2018 r. w kościele pw. Św. Kazimierza o godz. 15:15.
 
5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17:15, a w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Jamnicy w dni powszednie
o godz. 17:00, a w niedziele po Mszy św.
 
6. W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum z Zawady i klas VIII z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.
 
7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Dar serca z tej niedzieli przeznaczony będzie na misje.
 
8. Na ołtarzach bocznych znajdują się formularze wypominkowe. Naszych zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę wiecznego zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych oraz w czasie Mszy św. odprawianej każdego miesiąca za zmarłych wypominanych w kościele parafialnym i w kaplicach. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie czy mają być to wypominki roczne czy listopadowe. Prosimy również o zaznaczenie na kartce jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.
 
9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00.
 
10. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego: Gość Niedzielny.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl