FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-09-09 XXIII Niedziela Zwykła

1. „Effatha” – otwórz się z dzisiejszej Ewangelii dotyczy każdego z nas, wszyscy bowiem potrzebujemy prawdziwego otwarcia się na Słowo Boże. Na drodze do słuchania Boga stoi jedna z najgroźniejszych wad życia duchowego – pycha. Podpowiada nam ona, że my lepiej wiemy, najlepiej znamy się na wszystkim, że jesteśmy od wszystkich mądrzejsi, nawet od Pana Boga. Już Pan Jezus skarżył się na te uszy, głucho zatrzaśnięte przed Dobrą Nowiną.

 
2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       CZWARTEK – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
       PIĄTEK – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
       SOBOTA – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, odpust parafialny.
 
3. Dziś festyn pod hasłem „Niedziela z Ojcem Pio” na stadionie sportowym w Nowym Sączu – Zawadzie w godz. od 13:00 do 20:00. Szczegóły na afiszach. Można pobrać kupony konkursowe z ołtarzy bocznych.
 
4. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się Spotkanie Klubu Seniora Nowy Sącz – Zawada.
 
5. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, a w piątek o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 
6. W piątek z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego oraz rocznicy poświęcenia Krzyża na Górach Jamnickich przez ks. bpa Leszka Leszkiewicza podczas ubiegłorocznej wizytacji kanonicznej naszej parafii, zapraszamy na Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 16.30 przy Szkole Podstawowej w Jamnicy.
 
7. W sobotę 15 września jako wspólnota parafialna przeżywać będziemy odpust ku czci naszej Patronki – Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy Parafian oraz Gości na ten dzień, aby uczcić Pana Boga przez osobę Maryi i podziękować za Jej patronat nad naszą parafią. Msze św. będą celebrowane o godz. 6.30, 9.00, 11.00 – uroczysta suma odpustowa  z procesją eucharystyczną. Natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz pochowanych na naszym cmentarzu. Prosimy, aby uporządkować cmentarz na to nabożeństwo.
 
8. Spowiedź przed Uroczystością Opustową  w ciągu tygodnia podczas Mszy świętych.
 
9. Informacje o odpustach w Sanktuariach Maryjnych w Limanowej i Czarnym Potoku na afiszach umieszczonych w gablotach.
 
10. Ks. Proboszcz dziękuje pielgrzymom do sanktuariów w Łagiewnikach i Kalwarii Zebrzydowskiej za dar modlitwy w intencji parafii.
 
11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:30 do godz. 17:30 oraz w piątek w godz. od 8.00 do 9.00. Z racji nabożeństwa fatimskiego kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek w godz. od 17.00 do 18.00.
 
12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 
13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Gadzina. Dobry Jezu…
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl