FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00,  6:30,  18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Liturgia na dzisiaj

img2

2018-07-22 XVI Niedziela Zwykła

 1. I dziś podobnie jak w czasach Chrystusa jest wielu ludzi „znękanych i porzuconych”. To ci, którzy utracili radość życia, którzy są poddani trudnym do zniesienia naciskom i obciążeniom, którzy czują się samotni i opuszczeni przez wszystkich, którzy są rozczarowani i zgorzkniali. Oni bardzo potrzebują naszego zrozumienia, wrażliwości i współczucia. Kto nas przeprowadzi przez te trudne doświadczenia. Odpowiedź znajdujemy w dzisiejszym psalmie responsoryjnym: „Pan jest moim pasterzem… On mnie poprowadzi po właściwych ścieżkach”.

 
2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy
       WTOREK – Św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji
       ŚRODA – Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych
       CZWARTEK – Św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny
       Życzenia…
 
3. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości wypoczywających na wakacjach. Życzymy im twórczego wypoczynku i zapraszamy do udziału w świątecznej liturgii eucharystycznej.
 
4. Wdzięczni Panu Boga za bezpiecznie przejechane kilometry w najbliższą niedzielę ofiarą do puszek możemy pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji Św. Krzysztofa – podaruj 1 grosz za 1 kilometr.
 
5. W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. 
 
6. Kancelaria parafialna czynna w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00 i od godz. 16:30 do godz. 17:30.
 
7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl