2017-09-24 XXV Niedziela Zwykła

1. Jeżeli chcemy wejść na drogi Boga, uczynić je własnymi, trzeba w swych obliczeniach na co dzień uwzględnić wieczność oraz radość i piękno ewangelicznej drogi wiodącej w wieczność. Wówczas zamiast zazdrości czy pretensji o to, że ktoś więcej otrzymał od Boga niż my, wyrwie się z naszych serc dziękczynienie z powodu wielkiej dobroci Boga rozlewającego swe dary na wszystkich ludzi.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Władysława z Gielniowa, prezbitera
       ŚRODA – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
       CZWARTEK – Św. Wacława, męczennika
       PIĄTEK – Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
       SOBOTA – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
       Życzenia.

3. Ks. Proboszcz jeszcze raz dziękuje Wszystkim Parafianom, którzy czynnie włączyli się w uroczystość odpustową i w wizytację kanoniczną. Szczególnie Księżom Wikariuszom, Siostrom Zakonnym, LSO, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, chórowi i zespołowi młodzieżowemu, dekoratorom otoczenia kościoła parafialnego p. Tadeuszowi, Andrzejowi, Stanisławowi, p. Teresie, szkołom (z Zawady i Jamnicy), grupom asysty odpustowej (paniom, panom i dzieciom), grupom modlitewnym, inicjatorom, wykonawcom i sponsorom Drogi Krzyżowej i 12 metrowego krzyża z zapleczem na Górach Jamnickich, zapleczu kuchennemu oraz uczestnikom niedzielnego panelu z udziałem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Ks. Proboszcz dziękuje także wszystkim uczestnikom odpustowych i wizytacyjnych spotkań za dar wspólnej modlitwy i stworzony klimat.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w kościele, kaplicach lub w rodzinie. Codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie w wyżej wymienionych miejscach  przynajmniej jednej części Różańca (5 tajemnic). Nabożeństwa Różańcowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedzielę o 15.30. W Jamnicy w ciągu tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00

5. Wielki odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej w dniach 1 – 8 X 2017. Szczegóły znajdują się w gablocie.

6. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Zatrzymaj Aborcję” ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Aby Sejm rozpatrzył projekt, należy zebrać pod nim minimum 100 tysięcy podpisów, do skutecznego uchwalenia prawa potrzeba ich jednak o wiele więcej. Wpisując się na listę należy obok imienia i nazwiska podać numer PESEL

Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z projektem i wyraziła poparcie dla zbiórki podpisów pod nim na 376 zebraniu plenarnym w Zakopanem w czerwcu br. pisząc w komunikacie końcowym: Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.

7. Zespół Młodzieżowy wraz z Czcicielami NSPJ zapraszają w czwartek na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem roku akademickiego. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii bł. Karoliny i św. Jana Pawła II.

8. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania klas III Gimnazjum w środę 27.09.2017 o godz. 18.00

9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek i środę w godz. od 16.30 do 17.30 oraz piątek w godz. od 8.00 do 9.00

10. Małżenstwa zapraszają na adorację Najświetszego Sakramentu w piątek 29.09.2017, która ropzocznie się o godz. 19.00

11. Siostra Agata zaprasza na spotkanie scholę, które odbędzię się 30.09.2017 tj. sobota o godz. 10.00

12. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego: Gościa Niedzielnego.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Michalik, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 Różaniec, a o godz. 14.30 Msza św. Dobry Jezu …