2016-12-18 IV Niedziela Adwentu

1. W czwartą niedzielę Adwentu nasze myśli coraz bardziej biegną w stronę wigilijnego wieczoru. Oczekujemy na przyjście Jezusa. Przygotowując się do świąt, warto pamiętać, że centralną ich postacią jest Jezus Chrystus, który zbawi swój lud z grzechów. Spotkanie z Synem Bożym wymaga od nas przygotowania serc oraz pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.00 i 6.30 (ostatnie Roraty). Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy też do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w Wigilię.

3. Zachęcamy do udziału w Mszy św. pasterskiej o północy w kościele parafialnym i w kaplicy w Jamnicy o godz. 22.00 Msze św. w int. wszystkich Parafian. Przed pasterką zapraszamy na czuwanie modlitewce podczas którego wsłuchamy się w Słowa  Akathistos - Hymnu ku czci Najświętszej dziewicy Maryi, śpiewany przez młodzież naszej parafii, które rozpocznie się o godz. 23.30.

4. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 6.30!

5. W poniedziałek Święto Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Jamnicy Msza św. o godz. 8.00. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na Uniwersytet Jana Pawła II – Wydział Teologiczny w Tarnowie. Podczas mszy św. o godz. 11.00 posłanie Kolędników Misyjnych. Prosimy parafian o łaskawe (jak w poprzednich latach) ich przyjęcie. (Kolędnicy misyjni będą mieli specjalne identyfikatory i będą pod opieką dorosłych)

6. We wtorek 27.12.2016 przypada Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. w tym dniu będzie poświęcenie wina.

7. 30.12.2016 przypada Święto Św. Rodziny: Jezusa, Józefa i Maryi.

8. W salce przy zakrystii można nabyć świece wigilijne – dar pomocy dzieciom oraz opłatki wigilijne – dar serca dla sióstr pracujących w parafii.

9. Z powodu udziału księży w spowiedziach poza nasza parafią kancelaria czynna będzie po Mszy św. wieczornej w środę

10. Rada Osiedlowa – Zawada, ZSPG Nr 2 i parafia pw. MB Bolesnej zapraszają Wszystkich Seniorów z naszej parafii na spotkanie opłatkowe , które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

11. Dzisiaj  po wszystkich Mszach świętych będzie można nabyć płytkę z nagraniami kolęd w wykonaniu Muzycznego Zespołu Młodzieżowego z naszej parafii. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

12. Stowarzyszenie Akademickie „Orion” dzięki zgodzie wyrażonej przez Jego Ekscelencję Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża przeprowadzi w dniu 18.12.2016 zbiórkę dla walczącego o życie 9-letniego Bartka. Szczegóły znajdują się w gablocie,

13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Źródło, Miłujcie się, Ola i Jaś

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Skrzypiec i śp. Andrzej Oleksy, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19.12.2016 o godz. 12.00 - Różaniec, 12.30 - Msza św. Dobry Jezu …