FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2024-06-02 IX Niedziela Zwykła

 1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:

- we poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,
- w środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, I piątek miesiąca, ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych,
- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. W środę o godz. 18.00 celebrujemy nowennę do Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Zachęcamy do składania indywidualnych próśb na to nabożeństwo.

3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 do 18.00.

4. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała odbywa się w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00.

W czwartek procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami.

5. W czerwcu Nabożeństwo ku czci NSPJ celebrujemy w dni powszednie po Mszy świętej o 18.00 a w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału.

6. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta: w Jamnicy w środę od godz. 16.00 do 17.00; w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek podczas Mszy świętych porannych, oraz od godz. 16.30 do zakończenia Mszy świętej o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na pierwszopiątkową Mszę świętą połączoną z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Składka zbierana w pierwszy piątek przeznaczona jest na cele misyjne.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00. oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych będzie w czwartek nieczynna z uwagi na spowiedź świętą.

8. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do I Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw.

W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały prymicje ks. Dariusza Maja oraz ołtarze na procesję Bożego Ciała z poszczególnych rejonów parafii. Dziękujemy wszystkim asystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholii dziecięcej, grupie młodzieżowej, Rycerzom Kolumba i tym wszystkim, którzy przygotowali, sprzątali i dekorowali ulice i plac kościelny oraz sprzątali otoczenie kościoła na te uroczystości. Bóg zapłać.

10. Poza parafią będą celebrowane następujące Msze święte zamówione podczas pogrzebów:

za śp. Janinę Kociołek od 03.06. (25 Mszy) odprawi w Kołobrzegu ks. Jerzy Libiński;

za śp. Kazimierza Krzyżaka od 04.06. (31 Mszy) odprawi w Tarnowie ks. prof. Robert Kantor;

za śp. Jolantę Janikowską od 05.06. (30 Mszy) odprawi w Kaliszu ks. prof. Dariusz Kwiatkowski;

za śp. Stanisława Muchę od 07.06. (30 Mszy) odprawi w Warszawie ks. Tomasz Ślesik;

za śp. Tadeusza Pażuchę od 03.06. Msze święte gregoriańskie rozpocznie celebrować w Warszawie ks. prałat Janusz Majda.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tomasz Skrzypiec.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl