Parafialna Grupa Komputerowa

Parafialna Grupa Komputerowa to otwary zespół osób, które współtworzą stronę internetową naszej parafii.

2013-09-09

Za początek istnienia grupy przyjmujemy datę 21.08.2013, kiedy to ksiądz proboszcz zaprosił na spotkanie dwoje nękających go parafian - WebMastera i Benewolencję. W trakcie spotkania ustaliliśmy adres strony (parafiazawada.pl), wybrali firmę hostingową i oprogramowanie (joomla). Podzielono obowiązki: WebMaster odpowiada za administrowanie stroną, działanie oprogramowania i szatę graficzną strony, Benewolencja - za opracowanie sposobu umieszczania treści, wprowadzenie pierwszych tekstów, przeszkolenie kolejnych redaktorów. Ksiądz proboszcz będzie podejmował decyzje najwyższego szczebla oraz weryfikował teksty związane z historią parafii. Z dniem 1.09.2013 opiekunem grupy został Kris. Będą na nim spoczywały obowiązki wprowadzania aktualnych danych (np. ogłoszenia, aktualności, galeria).

Przełom sierpnia i września zajęła budowa zrębów witryny - projektowanie menu, sprawdzanie funkcjonalności szablonu, instalowanie dodatkowych modułów, wprowadzanie pierwszych tekstów (o parafii, o kościele, historia itp). Do grupy dołączyła w sposób naturalny pani Basia, która świetnie orientuje się w dokumentach parafialnych, jako redaktor materiałów archiwalnych. Zdjęcia z niektórych uroczystości z roku 2013 znalazły się na płytce od pana Grzegorza, który od dawna fotografuje wydarzenia parafialne. Dziękujemy, na pewno będziemy korzystać z następnych! Tylko kilka dni było potrzebne siostrze Terezjanie, by przekazać nam informacje o scholach. Witamy w funkcji stałego współpracownika.

Mimo trwania budowy zdecydowaliśmy, że należy już teraz podać do wiadomości adres strony. Chcielibyśmy, by witrynę współtworzyło wiele osób. Wspólnoty parafialne i osoby, które dysponują ciekawami informacjami, zdjęciami mogą przekazywać księdzu Krzysztofowi w celu zamieszczenia na stronie. Działa też poczta elektroniczna Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do odwiedzin. Zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami. Z radością powitamy w naszym gronie nowych redaktorów.

Benewolencja, Kris, WebMaster

Parafialna Grupa Komputerowa