1. W czasach Chrystusa sprawa na polu małżeństwa nie przedstawiała się różowo, jakby zapomniano o Księdze Rodzaju stawiającej kobietę na równi z mężczyzną, proklamującej jednożeństwo i nierozerwalność tego związku. Chrystus przypomniał: „Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”. Dzisiaj prasa, radio, telewizja, Internet, książka, literatura, piosenka, prawo ukazują człowiekowi XXI wieku swój własny model małżeństwa i rodziny. A Kościół głosi dalej słowa Jezusa o  innym modelu małżeństwa, w którym wyłączność, uczciwość i wierność aż do śmierci podniesiona zostaje do rangi nienaruszalnych zasad.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       SOBOTA – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17:15, a w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Jamnicy w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedziele po Mszy św.

4. We wtorek  09.10.2018r. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. z klas III Szkoły Podstawowej z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne, które będzie ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.

5. W środę 10.10.2018r. spotkanie grupy Edmunda Bojanowskiego  o godz. 19:00 u Sióstr.

6. W sobotę zakończenie nabożeństw fatimskich. Różaniec w tym dniu będzie po Mszy świętej  o godz. 18:00.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Zbiórka w tym dniu do puszek przeznaczona będzie na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

8. W niedzielę 14.10.2018r. jest możliwość pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz do sanktuarium w Ludźmierzu. Szczegóły u p. Jana Kosa.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego: Gość Niedzielny.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisława Cembruch i śp. Józef Smoroń, którego pogrzeb odbędzie się 9.10.2018r. (tj. wtorek) o godz. 14:30 Różaniec, godz. 15:00 Msza święta. Dobry Jezu…