2022-06-24 piątek

Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa

2022 06 24 Nab czerwcowe Jamnica

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tak jak w latach poprzednich w naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe. Także przy kapliczce w Jamnicy przez cały miesiąc grupa dorosłych i dzieci odmawia Litanię do NSPJ i modli pięknym śpiewem. Dodatkowo poświęca jedną cząstkę Różańca w intencji pokoju na Ukrainie.

Kilka zdjęć z dnia 24.06.2022 w naszej galerii (kliknij tutaj).

Dwanaście obietnic dotyczących czcicieli Jego Serca, które dał Pan Jezus św. Małgorzacie Alacoque.

1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

Objawienie to miało miejsce 10 czerwca 1675r. Św. Małgorzata Maria Alacoque była skromną francuską zakonnicą - wizytką. Żyła w latach 1647-1690. Pan Jezus skierował do niej takie słowa:
„Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzeni Mi przez Komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaje. W zamian za to obiecuję ci, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób oddadzą Mu cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia”.

(za http://www.mateusz.pl/mt/go/ks-Grzegorz-Ostrowski-Czerwiec-miesiacem-Serca-Jezusowego.htm)