2020 - 12 -13 niedziela
Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący wizyty duszpasterskiej

Drodzy Diecezjanie!

Trudna sytuacja spowodowana pandemią wpłynęła również na podjęcie decyzji o rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Rezygnujemy także ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Dokładne terminy tych celebracji zostaną ogłoszone w każdej parafii. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po zakończeniu Eucharystii zostanie przeprowadzone nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także, by w dniu kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów, zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników.

Niech te trudne uwarunkowania, w jakich przyszło nam funkcjonować także w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Korzystając z okazji, pragnę Wam drodzy Diecezjanie gorąco podziękować za wszelką troskę o duchowy wymiar życia waszych parafii i naszej diecezji, a także za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania parafii i diecezji.

Gorąco życzę Wam, aby doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie i niech inspiruje do ciągłego starania się o większe dobro.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż