Parafialna Grupa Komputerowa

Parafialna Grupa Komputerowa to otwary zespół osób, które współtworzą stronę internetową naszej parafii.

2013-09-09

Za początek istnienia grupy przyjmujemy datę 21.08.2013, kiedy to ksiądz proboszcz zaprosił na spotkanie dwoje nękających go parafian - WebMastera i Benewolencję. W trakcie spotkania ustaliliśmy adres strony (parafiazawada.pl), wybrali firmę hostingową i oprogramowanie (joomla). Podzielono obowiązki: WebMaster odpowiada za administrowanie stroną, działanie oprogramowania i szatę graficzną strony, Benewolencja - za opracowanie sposobu umieszczania treści, wprowadzenie pierwszych tekstów, przeszkolenie kolejnych redaktorów. Ksiądz proboszcz będzie podejmował decyzje najwyższego szczebla oraz weryfikował teksty związane z historią parafii. Z dniem 1.09.2013 opiekunem grupy został Kris. Będą na nim spoczywały obowiązki wprowadzania aktualnych danych (np. ogłoszenia, aktualności, galeria).

Przełom sierpnia i września zajęła budowa zrębów witryny - projektowanie menu, sprawdzanie funkcjonalności szablonu, instalowanie dodatkowych modułów, wprowadzanie pierwszych tekstów (o parafii, o kościele, historia itp). Do grupy dołączyła w sposób naturalny pani Basia, która świetnie orientuje się w dokumentach parafialnych, jako redaktor materiałów archiwalnych. Zdjęcia z niektórych uroczystości z roku 2013 znalazły się na płytce od pana Grzegorza, który od dawna fotografuje wydarzenia parafialne. Dziękujemy, na pewno będziemy korzystać z następnych! Tylko kilka dni było potrzebne siostrze Terezjanie, by przekazać nam informacje o scholach. Witamy w funkcji stałego współpracownika.

Mimo trwania budowy zdecydowaliśmy, że należy już teraz podać do wiadomości adres strony. Chcielibyśmy, by witrynę współtworzyło wiele osób. Wspólnoty parafialne i osoby, które dysponują ciekawami informacjami, zdjęciami mogą przekazywać księdzu Krzysztofowi w celu zamieszczenia na stronie. Działa też poczta elektroniczna Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do odwiedzin. Zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami. Z radością powitamy w naszym gronie nowych redaktorów.

Benewolencja, Kris, WebMaster

Grupy parafialne

W parafii działają:

Liturgiczna Służba Ołtarza  Ministranci, lektorzy, ceremoniarze
 Szafarze Eucharystii  5 szafarzy
 Róże Różańcowe  Zmiana tajemnic różańcowych: czwarta niedziela miesiąca po Mszy  św. 9:30
 Czciciele Najświętszego Sakramentu  Adoracja w każdy czwartek, godz. 17:00

Schola parafialna (dziecięca)

Msze św.: niedziela, godz.11:00

Próby: sobota, godz. 10:00

Opiekun: siostra Barbara

(Tutaj znajdziesz informacje i zdjęcia scholi)

Zespół młodzieżowy

Msze św.: niedziela, godz.9:30
 Próby: wybrane soboty godz. 19:00
 (Tutaj znajdziesz informacje i zdjęcia)

Chór im. Jana Pawła II

Działa przy parafii naszej i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (Kolejowej). Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest pan Stanisław Wolak.

Obszerny opis działalności (a nawet odnośniki do plików dźwiękowych) można znaleźć na stronie chóru pod adresem  http://www.chorjp2.pl/.

(Kilka informacji dotyczących chóru można znaleźć pod tym odnośnikiem).

Grupa Bł. Edmunda  Bojanowskiego

Grupa modlitewno-apostolska prowadzona przez Siostry Służebniczki dla osób dorosłych zainteresowanych losami Ojczyzny, wychowaniem, kultywowaniem tradycji. Spotkania odbywają się co miesiąc.

(Tutaj znajdziesz kilka informacji o Grupie).

Pielgrzymi

Kilka razy do roku organizowane są pielgrzymki parafialne. Przez wiele, wiele lat niestrudzonym organizatorem pielgrzymek był Jan Kos. Obecnie zadania tego podjął się ksiądz Dawid.

Informacje o pielgrzymkach podawane są w ogłoszeniach parafialnych.

Parafialna Grupa Komputerowa

Luźna grupa osób, które połączyła chęć utworzenia strony internetowej parafii

Parafialny Zespół Synodalny (PZS)

(IV 2018 - VI 2022)

Grono osób, które realizowały zadania V Synodu Diecezji Tarnowskiej (modlitwa, regularne spotkania, dyskusje na tematy wyznaczane przez Synod, przekazywanie wniosków do komisji Synodu). W skład zespołu wchodzili księża oraz parafianie powołani do Zespołu.