2016-12-20
Płyta z kolędami nagrana przez Zespół Młodzieżowy

2016 12 20 Plyta z koledami

Przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 ukazała się płyta naszego Zespołu Młodzieżowego z kolędami, zatytułowana: „Cicha noc, święta noc”. Nagrano ją z myślą o chorej na raka Paulinie.

Okładkę płyty i podziękowanie można zobaczyć w naszej galerii.

Płyta była nagrywana w kościele parafialnym. W nagraniu wzięli udział:
- soprany: Joanna Hasior, Weronika Plata, Marzena Sobczyk, Dorota Lisowska, Elwira Hudzik, Karolina Chochla;
- alty: Agnieszka Hasior, Monika Hasior, Urszula Wojtylak, Emilia Lisowska, Paulina Lisowska, Sylwia Plata, Renata Kozera, Beata Gołkowska;
- tenory: Marcin Sarna, Szymon Zaczek;
- basy/barytony: Marcin Maj, Darek Maj, Mateusz Wojtylak, Grzegorz Wojtylak, Bartłomiej Buda;
- organy: Marcin Sarna;
- flet: Urszula Wojtylak;
- djembe: Szymon Zaczek;
- gitara: Grzegorz Wojtylak;
- szata graficzna płyty: Emilia Lisowska;
- opracowanie utworów, prowadzenie: Marcin Sarna.
Nagrania zajęły 6 tygodnie (6 weekendów), nagrywano za pomocą telefonów komórkowych.

Płytę rozprowadzano w kościele w Zawadzie i w Niskowej. Rozdano ponad 200 płyt,
a kwotę 2 000zł uzyskaną z wolnych datków przekazano Stowarzyszeniu Sursum Corda na rehabilitację Pauliny, chorej na raka stopy. Rówieśnica członków Zespołu otrzymała długo wyczekiwaną pomoc. Jak przyznaje młodzież, moment wpłaty był bardzo wzruszający, co jeszcze bardziej zmotywowało Zespół do dalszego działania. Za niewielką, pozostałą część pieniędzy zakupiono słodycze dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Wręczono je podczas kolędowania w DPS, w asyście księdza proboszcza.

Grupę swoim zaangażowaniem i śpiewem wspierają: Monika Kowalik (flecistka i współzałożycielka zespołu), Kamil Wojtylak (gitarzysta); Alina Ziobrowska, a także Gabriela Kowalik, Kamil Lisowski i Iza Zaręba.

Zespół często można usłyszeć w niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.30. Jak co roku młodzież przygotowuje muzyczną oprawę nabożeństw Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego, jednej Mszy św. podczas Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego oraz nabożeństw w oktawie Wielkanocy.

Zespół przy tej okazji pragnie podziękować Siostrze Terezjanie za opiekę i pomoc w nagraniach oraz ks. proboszczowi za możliwość nagrania płyty, wszelkie wsparcie i modlitwę.