2026-05-13 środa
Pierwsze nabożeństwo fatimskie
W środowy wieczór zebraliśmy się w kościele, aby wziąć udział w pierwszym w tym roku nabożeństwie fatimskim. Nabożeństwa te upamiętniają cykl objawień Matki Najświętszej trójce dzieci w portugalskiej wiosce Fatima od 13 maja do 13 października 1917 roku. Gromadząc się wokół figury Pani Fatimskiej rozważamy treść Jej przesłania skierowanego do ludzi, a także zastanawiamy się nad wpływem, jaki miało ono na dzieje świata i Kościoła w XX wieku. W czasie majowego spotkania prowadzonego przez ks. Dawida polecaliśmy opiece Matki Najświętszej nas samych, nasze rodziny, Kościół i cały świat. W procesji fatimskiej wędrowały także dzieci ze scholki w strojach pastuszków, zelatorki róż żywego różańca, liturgiczna służba ołtarza i licznie zebrani wierni. Zapraszamy wszystkich na kolejne nabożeństwa, które odbywać się będą przez najbliższe pół roku każdego 13. dnia miesiąca.
Zdjęcia w naszej galerii (kliknij tutaj).










